+48 601 149 224

WYŚLIJ ZAPYTANIE

DRZWI I OKNA STALOWE NA ZAMÓWIENIE

25 stycznia 2023

Drzwi harmonijkowe - jakie wybrać i jak je zamontować?

Jeśli planujesz rozdzielić duże pomieszczenie, a nie masz koncepcji jak to wykonać, idealnym rozwiązaniem będą drzwi harmonijkowe. Te rozwiązanie perfekcyjnie rozdzieli przestrzeń, a dzięki wąskim profilom, mimo dużego gabarytu konstrukcji, ścianka nadal pozostaje wizualnie loftowa, lekka i estetyczna. W momencie chęci swobodnego korzystania z całej powierzchni pomieszczenia, złożone drzwi harmonijkowe zabierają minimalną ilość miejsca.

 

Szerokie korytarze i przejścia o nietypowych rozmiarach mogą stanowić pewne wyzwanie aranżacyjne. Na szczęście, w naszej ofercie dostępne są rozwiązania, które wpasują się w każdą przestrzeń bez rujnowania estetyki wystroju. Drzwi harmonijkowe pozwalają zaoszczędzić miejsce dzięki systemowi prowadnic – a nowoczesne modele utrzymane w stylu industrialnym dodadzą wnętrzom elegancji.

 

Drzwi harmonijkowe – jak wybrać odpowiedni model?

 

Stworzenie atrakcyjnych wizualnie przejść pomiędzy pomieszczeniami wymaga dokonania wnikliwych przemyśleń koncepcyjnych a następnie dokładnych pomiarów.

 

Drzwi harmonijkowe występują w wariantach: dwuskrzydłowych lub wieloskrzydłowych. Pierwsza z tych opcji doskonale sprawdza się w mniejszych metrażach, druga natomiast doskonale pasuje do wyjątkowo szerokich przejść, do których trudno dobrać odpowiedni wariant drzwi rozwiernych lub przesuwnych. Precyzyjne wymiary będą niezbędne na etapie montażu, kiedy będzie trzeba dopasować odpowiednią długość szyny i prowadnicy.

 

Styl wykonania i dobór materiałów - ważny element aranżacji

 

Nie mniej ważnym czynnikiem jest wybór estetyki, w której mają być utrzymane przejścia pomiędzy pomieszczeniami. Drzwi harmonijkowe kojarzą się przede wszystkim w wykonaniu z listewek drewnianych lub sklejkowych, jednak w naszej ofercie znajdziesz inne, warte rozważenia warianty. Jeśli lubisz styl loftowy i industrialny, możesz zdecydować się na efektowne połączenie profili stalowych i szkła. Taka opcja harmonijkowa sprawdzi się w przestronnych wnętrzach - pasuje również do eleganckich biurowców i restauracji.

 

Montaż drzwi harmonijkowych – czy można go wykonać samodzielnie?

 

Aranżacja wnętrz wymaga dobrej organizacji pracy oraz dokładnego rozplanowania czasu i budżetu. Jeśli decydujesz się na drzwi harmonijkowe, powinieneś rozważyć również, czy chcesz podjąć się ich montażu samodzielnie, czy też zlecić realizację profesjonalistom. Poprawne obsadzenie skrzydła nawet w wypadku lżejszych modeli wymaga dużej precyzji podczas umieszczania prowadnic – jeśli drzwi będą niestabilne, mogą być podatne na uszkodzenia. Jeśli więc nie czujesz się pewnie w zajęciach manualnych i technicznych, znacznie lepszym wyjściem będzie wybranie fachowej pomocy.

©pgdom.pl

Drzwi do stacji transformatorowych

Drzwi do szachtów instalacyjnych

Drzwi żaluzjowe

Drzwi i bramy przeciwpożarowe

Bramy wielkogabarytowe

Drzwi profilowe z przekładką termiczną

Drzwi profilowe bez przekładki termicznej

Drzwi płaszczowe

Drzwi do budynków wielorodzinnych

Kontakt

Do pobrania

Realizacje

O Firmie

Created by: DK-Design

Drzwi i ścianki industrialne loftowe typu SLIM

PGdom

ul. Kobylniki 35 ,
62-065 Grodzisk Wlkp.

NIP: 995-02-43-609 
REGON: 367177429,

 

e-mail: biuro@pgdom.pl   tel: 601 149 224