+48 601 149 224

WYŚLIJ ZAPYTANIE

DRZWI I OKNA STALOWE NA ZAMÓWIENIE

09 lutego 2024

Duże okna w loftowych wnętrzach czyli złota zasada stylu industrialnego

Ta ukształtowana w latach 60. XX wieku w Nowym Jorku estetyka zrodziła się z potrzeby adaptacji opuszczonych przestrzeni przemysłowych na mieszkania. Charakterystyczne dla stylu loftowego są otwarte, przestronne wnętrza z surowym, nieco "nieukończonym" wyglądem. Jednym z kluczowych wyróżników loftów są duże okna, które odgrywają istotną rolę w aranżacji wnętrz w tym stylu.

 

Cechy i zalety dużych okien loftowych

 

Zwykle są to konstrukcje bardzo szerokie, często na całą ścianę, od podłogi do sufitu, dzięki czemu do środka wpada mnóstwo naturalnego światła i tworzy się wrażenie otwartości. Duże okna w stylu loftowym charakteryzują się prostą, często przemysłową estetyką. Szczególnie popularne są konstrukcje z czarnymi, metalowymi ramami, które dodają kontrastu i charakteru.

 

Zaletą dużych okien jest nie tylko maksymalne wykorzystanie światła dziennego, ale również możliwość stworzenia efektu wizualnego połączenia wnętrza z otoczeniem. W urbanistycznych loftach, gdzie widok często rozciąga się na miejski krajobraz, okna stają się swoistym obrazem, dodającym unikalności każdemu wnętrzu.

 

Aranżacja wnętrz z dużymi oknami loftowymi

 

Podczas urządzania przestrzeni warto wykorzystać pełen potencjał tych konstrukcji. Minimalistyczne podejście do dekoracji sprawia, że okna loftowe stają się centralnym punktem wnętrza. Zaleca się unikanie ciężkich zasłon, które mogłyby zasłonić światło. Lepiej wybrać lekkie firanki lub po prostu pozostawić je odkryte, by podkreślić ich surowy charakter.

 

Meble, dodatki i inne konstrukcje powinny współgrać z przemysłowym charakterem okien loftowych. Surowe, często recyklingowe materiały jak stal, szkło czy nieobrobione drewno są mile widziane. Wysoki sufit i otwarta przestrzeń pozwalają na eksperymentowanie z dużymi, wyrazistymi elementami, jak chociażby rzeźbiarskie lampy czy industrialne regały.

 

Wyjątkowe elementy aranżacyjne

 

Takie konstrukcje loftowe nie są tylko elementem architektonicznym, ale kluczowym komponentem stylu aranżacyjnego, który ma swoje korzenie w historii miejskiej rewitalizacji. Ich zalety, jak obfitość naturalnego światła i surowy, przemysłowy design, podkreślają otwartość i charakter przestrzeni.

©pgdom.pl

Drzwi do stacji transformatorowych

Drzwi do szachtów instalacyjnych

Drzwi żaluzjowe

Drzwi i bramy przeciwpożarowe

Bramy wielkogabarytowe

Drzwi profilowe z przekładką termiczną

Drzwi profilowe bez przekładki termicznej

Drzwi płaszczowe

Drzwi do budynków wielorodzinnych

Kontakt

Do pobrania

Realizacje

O Firmie

Created by: DK-Design

Drzwi i ścianki industrialne loftowe typu SLIM

PGdom

ul. Kobylniki 35 ,
62-065 Grodzisk Wlkp.

NIP: 995-02-43-609 
REGON: 367177429,

 

e-mail: biuro@pgdom.pl   tel: 601 149 224