+48 601 149 224

WYŚLIJ ZAPYTANIE

DRZWI I OKNA STALOWE NA ZAMÓWIENIE

25 listopada 2022

Metalowe drzwi przesuwne w stylu loft - skąd ich popularność?

Nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie wyróżniają się tym, że każdy centymetr jest w nich dobrze zorganizowany. Nie ma w nich miejsca na niewygodne rozwiązania oraz nagromadzenie mebli, liczy się przede wszystkim komfort i przestronność. Do tej koncepcji pasują doskonale drzwi przesuwne – loft to styl, który lubi inteligentne rozwiązania.

 

Wygoda i funkcjonalność

 

Drzwi przesuwne, które poruszają się na szynie nadają wnętrzom nieco przemysłowego stylu. Sprawiają, że nie musimy rezerwować przestrzeni na otwierające się skrzydło. Można wykorzystać je zarówno do stworzenia intrygujących kompozycji z meblami i dodatkami, jak i pozostawić pustą, aby dodać pomieszczeniom przestronności.

 

Taka koncepcja idealnie komponuje się z aranżacjami loftowymi, które są utrzymane w industrialnym, wręcz surowym stylu. Sprawdzi się doskonale jako wizualne odciążenie w mniejszych mieszkaniach – doda lekkości pomieszczeniom i zapewni więcej miejsca. Efektowne, dwuskrzydłowe drzwi przesuwne w nietypowych ramach to z kolei rozwiązanie, które dobrze współgra z salonami dużych domów.

 

Szkło i metal – idealne materiały dla stylu loftowego

 

Dobierając drzwi przesuwne do minimalistycznych wnętrz warto odejść od klasycznej koncepcji przesłon z drewna. Rozwiązania stworzone z połączenia szkła i metalu mogą mieć niepowtarzalny wpływ na aranżację. Zwiększają optycznie przestrzeń, gwarantując płynne przejścia pomiędzy pomieszczeniami i dając wrażenie otwartości. Zapewniają także duże możliwości w zakresie dopasowania projektu do swoich potrzeb – wykorzystanie asymetrycznych ram oraz szyb z nietypową fakturą doda charakteru loftowym przestrzeniom.

Ciekawą koncepcją jest wykorzystanie drzwi przesuwnych z lustrem. Stanowią ciekawy dodatek do wnętrz w stylu loftowym, pozwalając połączyć wiele funkcji w jednym elemencie wystroju. Przejście, w którym możemy się przejrzeć doskonale sprawdzi się w maskowaniu garderoby. Warto pamiętać o tym, że lustra powiększają optycznie przestrzeń, dlatego można z powodzeniem wykorzystać je również w przejściach pomiędzy przedpokojem a salonem.

©pgdom.pl

Drzwi do stacji transformatorowych

Drzwi do szachtów instalacyjnych

Drzwi żaluzjowe

Drzwi i bramy przeciwpożarowe

Bramy wielkogabarytowe

Drzwi profilowe z przekładką termiczną

Drzwi profilowe bez przekładki termicznej

Drzwi płaszczowe

Drzwi do budynków wielorodzinnych

Kontakt

Do pobrania

Realizacje

O Firmie

Created by: DK-Design

Drzwi i ścianki industrialne loftowe typu SLIM

PGdom

ul. Kobylniki 35 ,
62-065 Grodzisk Wlkp.

NIP: 995-02-43-609 
REGON: 367177429,

 

e-mail: biuro@pgdom.pl   tel: 601 149 224