+48 601 149 224

WYŚLIJ ZAPYTANIE

DRZWI I OKNA STALOWE NA ZAMÓWIENIE

11 czerwca 2024

Wady i zalety drzwi żaluzjowych

Produkty te zyskują coraz większą popularność wśród klientów poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań do swoich biur czy też magazynów. Dzięki ciekawemu designowi oraz szerokiej funkcjonalności drzwi żaluzjowe są chętnie wykorzystywane zarówno w biurach, magazynach, jak i innych miejscach intensywnego użytkowania, można je również z powodzeniem wykorzystać w domach w zależności od potrzeb. Oczywiście jak większość rzeczy mają swoje zalety i wady, niemniej tych pierwszych jest zdecydowanie więcej, dlatego też zastosowanie tych produktów jest bardzo szerokie. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej tym elementem – zapraszamy do lektury!

 

Zastosowanie drzwi żaluzjowych

 

Znajdują swoje zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Mogą pełnić funkcję modeli wejściowych, balkonowych czy oddzielających pomieszczenia. Zaletą jest ich konstrukcja pozwalająca na swobodny przepływ powietrza i światła, co czyni je idealnym rozwiązaniem w miejscach o ograniczonej wentylacji oraz tam, gdzie wskazane jest naturalne światło. Dlatego też, zastosowanie drzwi żaluzjowych sprawdza się w różnych miejscach m.in. halach przemysłowych, magazynach, szlakach komunikacyjnych i wielu innych w zależności od modelu i własnych potrzeb. Produkty te są uniwersalnym i trwałym rozwiązaniem, które dobrze komponuje się z różnymi stylami budynków.

 

Zalety drzwi żaluzjowych

 

Głównymi zaletami tego typu produktów jest możliwość regulacji światła i przepływu powietrza, co pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb użytkownika, bez względu na pogodę. Estetyka tych elementów, dostępna w wielu stylach i kolorach, sprawia, że pasują one do różnorodnych aranżacji wnętrz. Ponadto inne zalety drzwi żaluzjowych to także różnorodność pod względem dostępnych modeli. Do wyboru są m.in. jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, przeszklone, z naświetlami czy też dodatkowym wyposażeniem. Ponadto mogą mieć również rozmaitą kolorystykę.

 

Kolejną niewątpliwą zaletą zastosowanie tego rodzaju produktów jest znacznie niższa cena niż w przypadku zakupu wentylatorów i klimatyzatorów do danego pomieszczenia. Drzwiczki żaluzjowe zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza, co sprawia, że zakup tych urządzeń nie będzie konieczny – to rozwiązane zdecydowanie korzystniejsze cenowo. To także oszczędność energii – nie trzeba montować urządzeń, które zużywają dużo prądu co przekłada się zarówno na rachunki, jak i ekologię. Zaletą ich zastosowania jest także zapewnienie odpowiedniej izolacji akustycznej i wizualnej. Poszczególne modele mogą być również wyposażone w nowoczesne systemy zabezpieczeń, jak zamki antywłamaniowe czy specjalne wkładki bębenkowe, co zwiększa ich odporność na włamanie.

 

Wady drzwi żaluzjowych

 

Mimo licznych zalet i zastosowania w wielu miejscach produkty te posiadają również pewne wady. Należy zwrócić uwagę na trudność czyszczenia spowodowaną większą ilością krawędzi niż w przypadku modeli z płaskim panelem. Wady drzwi żaluzjowych w głównej mierze ograniczają się tylko do kwestii czyszczenia. Niemniej jednak regularne dbanie i używanie odpowiednich narzędzi ułatwią utrzymanie ich w dobrym stanie, co sprawia, że wada ta nie będzie nadmiernie odczuwalna.

 

Montaż i konserwacja drzwi żaluzjowych

 

Po rozważaniu zalet i wad tego rozwiązania należy również wspomnieć o instalacji. Sam montaż drzwi żaluzjowych nie jest bardzo czasochłonny, niemniej jednak może być trudny do samodzielnego wykonania. Dlatego też lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalistów, którzy wykonają to zadanie w możliwe najlepszy sposób, co gwarantuje prawidłowe działanie i bezpieczeństwo użytkowania zastosowanego produktu. Konserwacja nie wymaga skomplikowanych procedur, wystarczy regularnie czyścić i sprawdzać stan techniczny.

 

Nowoczesne drzwi żaluzjowe

 

Zastosowanie tego typu rozwiązań w magazynach, biurach, halach czy też innych pomieszczeniach ma wiele korzyści i niewiele wad. Oczywiście, aby drzwi żaluzjowe posłużyły jak najdłużej, warto stawiać na produkty wykonane z trwałych, solidnych materiałów oraz przeprowadzenie profesjonalnego montażu, aby unikać różnorodnych wad instalacyjnych, które mogłyby wpłynąć m.in. na żywotność produktu. Jeśli szukają Państwo nowoczesnych drzwi żaluzjowych, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy!

©pgdom.pl

Drzwi do stacji transformatorowych

Drzwi do szachtów instalacyjnych

Drzwi żaluzjowe

Drzwi i bramy przeciwpożarowe

Bramy wielkogabarytowe

Drzwi profilowe z przekładką termiczną

Drzwi profilowe bez przekładki termicznej

Drzwi płaszczowe

Drzwi do budynków wielorodzinnych

Kontakt

Do pobrania

Realizacje

O Firmie

Created by: DK-Design

Drzwi i ścianki industrialne loftowe typu SLIM

PGdom

ul. Kobylniki 35 ,
62-065 Grodzisk Wlkp.

NIP: 995-02-43-609 
REGON: 367177429,

 

e-mail: biuro@pgdom.pl   tel: 601 149 224