+48 601 149 224

WYŚLIJ ZAPYTANIE

DRZWI I OKNA STALOWE NA ZAMÓWIENIE

15 maja 2024

Jak połączyć styl Boho oraz Loft

Nieustannie poszukujemy inspiracji do urządzania naszych wnętrz, a jednym z ciekawszych pomysłów jest połączenie różnych koncepcji. Aranżacja dwóch stylów — Boho i Loft może dać zaskakujące rezultaty. W tym artykule przedstawimy, jak efektownie je łączyć i jak drzwi loftowe mogą wpłynąć na całe pomieszczenie zaaranżowane w ten sposób.

 

Charakterystyka stylu Boho

 

To połączenie różnorodnych wzorów, kolorów i materiałów. Wywodzi się z kultury bohemy, czyli artystycznych dusz ceniących wolność i niezależność. W aranżacji wnętrz oznacza to między innymi używanie mebli z duszą, takich jak antyki czy przedmioty z drugiej ręki, a także bogactwo tekstyliów, takich jak dywany, poduszki czy zasłony. Styl Boho daje wiele swobody w doborze elementów wystroju, jednak kluczem jest zachowanie harmonii i spójności.

 

Charakterystyka stylu Loft

 

Wywodzi się z przestrzeni industrialnych, takich jak fabryki czy magazyny, które zostały zaadaptowane na mieszkania. Wnętrza charakteryzują się surowością, dużą ilością przestrzeni oraz widocznymi elementami konstrukcyjnymi, takimi jak cegła, beton czy stal. W meblach dominują proste formy i solidne materiały, a dodatki są raczej stonowane oraz minimalistyczne. Styl Loft idealnie wpisuje się we współczesne trendy aranżacji wnętrz.

 

Drzwi loftowe jako łącznik dwóch stylów

 

Drzwi loftowe to doskonały sposób na połączenie Boho z Loft. Ich surowy wygląd, wprowadza do wnętrza industrialny klimat. Jednocześnie, dzięki swojej niebanalnej estetyce, świetnie komponują się z bogactwem wzorów i kolorów. Drzwi loftowe mogą być zarówno wejściowe, jak i wewnętrzne, co pozwala na jeszcze większą swobodę w aranżacji wnętrza.

 

Aranżacja dwóch stylów — jak to zrobić?

 

Kluczem do stworzenia harmonijnej przestrzeni łączącej dwa poniekąd różne światy jest umiejętne połączenie ich cech. Można to osiągnąć na kilka sposobów. Po pierwsze, poza zastosowaniem wcześniej wymienionych drzwi, warto postawić na meble o prostych formach, które wpisują się w estetykę loftową, a jednocześnie dodać do nich elementy charakterystyczne dla stylu Boho, takie jak bogate tekstylia czy kolorowe dodatki. Po drugie, można zdecydować się na ściany o surowym wykończeniu, takie jak cegła czy beton typowe dla Loftu, które będą tłem dla barwnych i wzorzystych dekoracji.

 

©pgdom.pl

Drzwi do stacji transformatorowych

Drzwi do szachtów instalacyjnych

Drzwi żaluzjowe

Drzwi i bramy przeciwpożarowe

Bramy wielkogabarytowe

Drzwi profilowe z przekładką termiczną

Drzwi profilowe bez przekładki termicznej

Drzwi płaszczowe

Drzwi do budynków wielorodzinnych

Kontakt

Do pobrania

Realizacje

O Firmie

Created by: DK-Design

Drzwi i ścianki industrialne loftowe typu SLIM

PGdom

ul. Kobylniki 35 ,
62-065 Grodzisk Wlkp.

NIP: 995-02-43-609 
REGON: 367177429,

 

e-mail: biuro@pgdom.pl   tel: 601 149 224